אם לא נהנים מה כל זה שווה?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

השראה

לרגע אחד תפסה אותו השראה. הוא לא התכוון, לא תכנן היא פשוט תפסה אותו.
כמו כל אדם שפוי שתופסת אותו השראה התיישב והתחיל להגשים במוחו את אשר על ליבו, הזורם בעורקיו, השוכן בנשמתו ומחכה רק לדחיפה קלה להתפרץ, להתפוצץ החוצה ולצאת אל אוויר העולם.

בעודו חווה את אחת מפריצות הדרך האדירות שחווה בשנים האחרונות, הכל נהיה יותר ברור. העט לא הפסיקה לכתוב, מילה אחר מילה, שורה אחר שורה, עמוד רודף עמוד וזהו – אתמול זה היה בגדר חלום ועכשיו החלום מתורגם להמון תובנות קטנות שהובילו לתוכנית עסקית כתובה.

הכל ברור עכשיו הוא אמר לי. כבר שנים שאני רוצה להתפרנס עם משמעות בעשייה שלי וכבר שנים שאני חולם בקטן ולא מאפשר לתשוקות שלי לצאת החוצה. התוכנית החדשה מאפשרת לי גם להנות – כבר שנים שאני לא נהנה ואני רוצה שזה ישתנה כבר השנה, קבע בנחרצות והמשיך "אם לא נהנים מה כל זה שווה?"
צודק לגמרי עניתי. אז איך ואיפה אתה מדמיין את עצמך בעוד שנה מהיום?
"עוד שנה מהיום לפי התוכנית, אני מרוויח עוד 10,000 ש"ח בכל חודש, יהיו לי 2 עובדים חדשים שיורידו ממני את העומס התפעולי באופן משמעותי, אני אהיה חופשי מצד אחד לנהל את העסק טוב יותר, להדריך ולכוון את הדור הבא ובמקביל אוכל להנות משני ימי חופש בשבוע ובזכות כך אראה את אשתי והילדים יותר, אוכל לצאת ולפגוש חברים מדי פעם, להתנדב בעמותה של אמא שלי פעם בשבוע ולהרוויח גם זמן איכות איתה וגם לעשות מעשים טובים לקהילה".

נשמע נהדר. צריך ממני משהו? שאלתי.
"לא אחי. תודה על ההקשבה. מקווה בקרוב לראות אותך".
שיהיה המון בהצלחה עניתי ואל תהסס לדבר איתי. אני מאמין בך.

מלנכוליה – WTF ?

3 חודשים עברו ולא שמעתי ממנו. בעודי עושה חימום לקראת הכדורגל של יום חמישי אני מזהה מרחוק פרצוף מוכר. הלכתי אליו וככל שהתקרבתי היה נדמה לי שהוא מנסה להיעלם, רק שלא אראה אותו. התקרבתי לאט לאט, הוא הרים את הראש והבטתי לו בעיניים. הוא היה נבוך ועצוב והיה ברור לי שמשהו השתבש. אמרתי לו רק דבר אחד: "הכל בסדר, אתה לא חייב לי הסברים, אני חבר שלך ואוהב אותך בכל מקרה השאלה היא אם נתת לעצמך הסבר והאם אתה אוהב את עצמך בכל מקרה" – הוא שתק. אני שתקתי.

ניצחון או אשכבה?

עברו עוד 3 שבועות עד שהוא הרים לי טלפון. בשיחה הוא סיפר לי מה קרה. עברו 24 שעות מאז שנחתה עליו השראה ועד שהוא סיפר אותה לאשתו. הגברת, מורה ומחנכת במקצועה, אם למופת ואישה מקסימה בפני עצמה, הקשיבה לתוכנית שלו ובסוף אמרה לו, אני אוהבת אותך ומאוד רוצה בהצלחתך ובטח ובטח הייתי שמחה לראות אותך יותר בבית מבלה איתי ועם הילדים, אבל שנינו יודעים שאין לך את יכולת ההתמדה לעשות זאת וזה בסדר, אני אוהבת אותך ככה.

יש לי צמרמורת כשאני מספר את זה כיוון שבין ניצחון או אשכבה של תוכנית, רעיון, תשוקה או כל דבר אחר, עובר קו דקיק.
מילה או משפט שנאמרו ע"י אדם קרוב ואהוב הצליחו לגרום לו לוותר על החלום. מה שמדהים עוד יותר זה שאשתו לא לעגה לו, לא כעסה עליו היא הקשיבה לו ובלי כוונה מהמקום המגונן שלה פשוט גרמה לו לוותר על החלום החדש שלו ולהסתפק במה שיש. הוא סיפר לי שכאשר קם למחרת בבוקר הוא הרגיש שנעלמה ההשראה ויחד איתה נעלמה השמחה והתשוקה לחלום.

ומה עכשיו? שאלתי.
כלום. רציתי רק לספר לך שזה בסדר, אני בסדר והחלטתי להמשיך את חיי כמו שהם. אשמח שנדבר על הכל רק לא על זה. סבבה?
בסדר גמור עניתי, כרצונך. אני שמח לשמוע שאתה בסדר. בהזדמנות ניפגש?

מטריף אותי וכואב לי הוויתור הזה. הוא סיפר לי את כל זה בתור חבר ולא כלקוח שבא לייעוץ וכיבדתי את רצונותיו להישאר חבר ולא להיכנס לתהליך.  אבל באמת עם קצת מאמץ ועזרה הבחור היה עכשיו באמצע הדרך לשינוי אדיר בחייו. הוא היה רואה את ילדיו ואת אשתו יותר, מרוויח יותר, נהנה מזמן איכות עם אמא שלו ומקבל הרבה אנרגיות מהתנדבות בעמותה. על כל זה הוא ויתר בגלל שאדם קרוב אמר לו שאין לו את זה ושהוא אהוב גם ככה. אבל בחייאת בן אדם, יום קודם היית מלא תשוקה והתלהבות. סוף סוף השכלת ברגע אחד של שחרור לדייק ולהבין מה אתה רוצה ואיך את ההולך להשיג את זה, ממש כמו ילד התלהבת וזכית לרגע טהור של הבנה מה יעשה אותך מאושר ושמח ולרגע אחד הכל היה אפשרי, מדוע אפשרת לעצמך לוותר באופן הזה?

# תובנות

חפשו אצלכם את רגעי ההשראה הללו, הבינו את החלומות וכיצד הופכים אותם לאפשריים. אחזו בחלום בשתי ידיים והתמודדו בגבורה עם השדים הפנימיים, עם הקולות מבחוץ והמשיכו לבצע פעולות רבות ככל האפשר כי עשייה מובילה לתוצאות. במידת הצורך קחו איתכם איש אמון שיעבור איתכם את הדרך, ידייק אותה ויעזור לכם לעבור את הרגעים הקשים ולהגשים את החלום.

אין זמן טוב כמו עכשיו – כי מה זה שווה אם לא נהנים? 😉

בואו ניישם את זה גם בעסק שלכם
השאירו לי פרטים ואשמח לעזור גם לעסק שלכם לצמוח
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
תגובות ושאלות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.