מהו תהליך ייעוץ עסקי וליווי עסקי מנקודת המבט שלי

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

העסקים הגדולים במשק עובדים באופן קבוע עם יועצים עסקיים. המותגים הגדולים ביותר מאמנים את צוותי המכירות, נעזרים בצוותי יועצים ומלווי תהליכים עסקיים. יודעים למה? כי מותגים תמיד שואפים להיות מותגים חזקים יותר, מצוינים יותר, רווחיים יותר וכי המנהלים הגדולים במשק, הנאורים שבהם, יודעים שעל מנת לקבל החלטות נכונות כדאי לקבל עוד זווית ראייה מאיש אמונך. זה שיעזור לך לזהות את נקודות התורפה שלך מבלי שתחשוש להיחשף בפניו, זה שירחיק ממך את הצורך בדחיינות ויחדיר בך את האנרגיה הדרושה להיות בעשייה- להיות מצוין, זה שייתן רעיון טוב, יאמר את דעתו לטוב ולרע, זה ששומר על גבך, שרוצה לפחות כמוך שתהיה הטוב ביותר שאפשר – שתהיה מותג בפני עצמך.
אז אם הגדולים יודעים שהם לא יודעים הכל – האם את/ה באמת חושבים שאתם רואים הכל בבהירות ויודעים הכל?
אם כן, שיהיה בהצלחה! אך אם גם אתם יודעים שאתם לא יודעים, או לפחות מוכנים לבחון זאת ברצינות – עבורכם, אני אפרט במעט מה זה תהליך הייעוץ עבורי:

היכולת לזהות

איך אומרים "אורח לרגע רואה כל פגע". יועץ עסקי טוב – ידע לזהות בעיות קיימות וכאלה שעוד טרם נוצרו ולהכין את הקרקע לפתרונות וצמיחה.
הכל מתחיל בשאילת שאלות. הרבה שאלות. מה שמתחיל במפגש דיאגנוסטיקה מקיף החולש על כל חלקי העסק ומייצר תמונה מהירה של הדגשים שהעסק זקוק להם כמו אוויר לנשימה, ממשיך לאחר מכן לרוב להתחלת עבודה משותפת כפי שיפורט בהמשך.
האם אתם מזהים בעיות בעסק שלכם? האם אתם עומדים ביעדים שהצבתם? האם הצבתם יעדים בכלל? האם אתם שולטים בתוצאות העסק ולא בונים רק על המזל? האם אתם מטפלים בנדרש? האם אתם מזהים את כל הבעיות ומוודאים שהעסק תמיד הולך קדימה?
אם מעניין אתכם לקבל תמונה של העסק שלכם ולקבל ייעוץ ראשוני לדרכי פעולה אפשריות להפיכת העסק שלכם למה שתמיד חלמתם, לחצו כאן להרשמה וקבלו הטבה של 25% על פגישת הדיאגנוסטיקה.

הידע להטמיע

אני משוכנע שכבעלי עסקים ומנהלים, אתם רואים יום יום, שעה שעה דברים הדורשים התייחסות שקורים בעסק שלכם, יש לכם את ההבנה ויש לכם את הידע, אבל האם יש לכם את הידע והיכולת להטמיע? האם יש לכם זמן פנוי להתמודד, ליזום תהליכי שינוי ולדאוג שיוטמעו לאורך כל עמוד השדרה של העסק?
לאחר שזיהינו והגדרנו מה תהיה תמונת ההצלחה בעוד 3 או 6 חודשים – מפשילים שרוולים ומתחילים לעבוד. לרוב יש מספר מוקדים עליהם יש לעבוד באופן מיידי ובנוסף ישנם מספר נושאים שניתן לטפל בהם גם בהמשך הדרך.

לרוב אני אוהב לגעת בשתי נקודות חשובות כבר בשלב הראשון:
1. הכנסות ורווחים – איך משפרים את רמת המכירות (בלי לגרום למערכי העסק לקרוס), איך מגדילים מכירות, מוצרים, חבילות מוצרים, שיווק, פרסום ומיתוג.
2. הוצאת בעל העסק ממעגל התפעול היומיומי המתיש והפיכתו למנהל יעיל ונושם שמסוגל גם לנהל חיים נורמליים וגם להיות פנוי ליצירת תהליכים ונהלים ולדאוג להטמעתם באופן עקבי וברור.
נקודות אלה, נוסכות ביטחון בבעל העסק ומאפשרות לו לנשום.

לעיתים ההתחלה תראה אחרת, בכל זאת כל מקרה לגופו וכל עסק כבודו במקומו מונח. בכל עסק יש מגוון רחב של נושאים לטפל בהם ופניות לביצוע הטמעה הוא חלק חשוב מאוד בתהליך. זהו שלב הליווי.
אני לא זורק עצה והולך, אני יוזם וחושב איתך יחד על המהלכים הנכונים לביצוע ומלווה אותך בעשייה, עד שנפצח את האתגרים ונשיג את מה שהגדרנו.
ליווי אינו במשקפת, הוא יד ביד בבוץ כאשר זה נדרש ויד ביד בהרמת כוסית לציונה של הצלחה. ליווי אמיתי – איש אמון וחבר לדרך.

הכוח לשנות

שינוי הוא דבר שרוב האנשים יגדירו כמשהו לא אהוב או לא רצוי. למה בעצם? יש את המוכר ויש את הלא נודע.
מדהים איך אנשים מוותרים על חלומות גדולים ובוחרים במה שהם מכירים (למרות שרבים לא אוהבים את מה שיש להם כרגע – אבל הם מכירים אותו ולמדו לחיות איתו).
לאורך התהליך, אנו נדע עליות וירידות, כיוון שהטמעת השינויים לוקחת זמן ואנו מוצאים עצמנו מאותגרים על ידי הסביבה (וגם על ידי נפשנו אנו), זה טבעי.
תהליך הייעוץ והליווי אמור לעזור לך ללמוד לאהוב שינויים – כי הם מביאים איתם פירות טעימים במיוחד.
נתמודד יחד עם האתגרים, נפתור דילמות, נמשיך להטמיע דברים חדשים ונמשיך ליצור את השינויים הנדרשים בכדי לקטוף את הפירות.
רואים בעיה? פותרים! עושים סוף לדחיות ויוצרים את התשתיות הנדרשות לעסק בריא – למותג מנצח.

אני יועץ שאוהב לכוון גבוה, אני רואה בעיניי רוחי – עסק ששומר על עצמו צעיר ורענן כל הזמן (גם כאשר אנחנו מזדקנים), עסק שמאתגר את עצמו כל פעם מחדש, מוביל ליעדים חדשים ורווחים גבוהים, בשביל זה אנחנו כאן, לא?

בשביל להגשים את זה – צריך לעבוד, להתגבר על קשיים ולהתפתח גם ברמה האישית. כאשר שינוי הופך למשהו טוב אז כבר אין בעיה לשנות כל מה שאת/ה רוצים לשנות. כשאין בעיה לשנות הכל, חלומות גדולים הופכים לברי השגה ונולדים חלומות חדשים.

העוצמה להשיג

איזה עוצמה את/ה מקבלים כאשר השגתם משהו שממש, אבל ממש רציתם.
חגיגת ניצחונות וציון הישגים יכולה להיות עוצמתית ביותר ולהשפיע על כל אספקט בחייכם. זה החלק שהכי מרגש אותי כי אנחנו פה בשביל לחיות, להנות מהחיים ולחיות באושר, בשמחה, בתחושת שפע, באהבה וכן גם ברווחה כלכלית משמעותית.
אנחנו בעלי עסקים, אנחנו פה בשביל להצליח ולהרוויח כסף – הרבה כסף. גם מי שעושה את עסקיו למטרות אחרות, אם לא ינהל עסק רווחי, לא יוכל לשרוד ולהגשים את מטרותיו בטווח הארוך. אנחנו פה גם בכדי לתת ערך בתמורה, ערך ראוי בפני עצמו, אבל עסק פותחים בשביל לעשות כסף ועל מנת להנות ממנו ולחיות חיים טובים ומלאים. לכן, בשלב האחרון – אתם משיגים את תמונת הניצחון שהגדרנו בהתחלה ונהנים מהעוצמה אשר בלהשיג.

חשוב מאוד

פגישת דיאגנוסטיקה ניתן לעשות עם כל עסק אך תהליך ייעוץ וליווי דורש שיתוף פעולה מעמיק, תיאום ציפיות וכימיה.
לפיכך, אם המוצר או השירות שלך מזיקים לקהילה, שלא לומר מנצלים אוכלוסיות חלשות, אינני האדם הנכון עבורך.
גם אם העסק או המוצר שלך הם נהדרים, אינני יוצא לדרך עם כל אחד או אחת, זה לא אישי.
חשוב לי לצאת לדרך רק עם תהליכים שאני יודע שאוכל להיות לערך משמעותי עבור המיועץ ושאני מאמין ומרגיש שנוכל להגשים יחד, את תמונת הניצחון.

 

בואו ניישם את זה גם בעסק שלכם
השאירו לי פרטים ואשמח לעזור גם לעסק שלכם לצמוח
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
תגובות ושאלות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.